Dopravní rezervační systém - DORES

Dores (dopravní rezervační systém) pro osobní autobusovou dopravu je inovativní nástroj sloužící k on-line rezervaci a prodeji místenek na jednotlivých spojích osobní autobusové dopravy, který umožňuje nejen pohodlně a spolehlivě odbavovat cestující řidičem přímo v autobuse, ale mohou ho skvěle využívat také prodejní partneři a obchodní pobočky jednotlivých dopravců.

Zoom gallery 

Výhody Doresu: 

  • Prodej místenek v předprodeji i po vyjetí autobusu z výchozí stanice (on-line komunikace mezi autobusem na trase a backofficem)
  • Jednoduchá obsluha terminálu řidičem s přesnou identifikací míst v autobuse
  • Při výměně autobusu či přidání posily automatické přiřazení místa pasažérovi v novém autobuse na základě již vydané jízdenky či místenky
  • Prodej hromadných místenek
  • Vyšší tržby díky maximální vytíženosti spojů (DORES umožňuje „dvojí" prodej jednoho místa v případě, že se cestující s místenkou nedostaví)
  • Vyšší kontrola a optimalizace vytíženosti spojů díky podrobným reportům a statistikám v backofficu o průběhu prodeje v každém autobuse

Dores se skládá ze dvou hlavních částí:

Backofficu, se všemi potřebnými funkcionalitami jako jsou definice jednotlivých linek, spojů a jízd, typů autobusů, typů plateb, plánování jízd, jízdních řádů, cenová politika, rezervace a prodej místenek, pokladna pro odvod tržeb, statistiky a reporty. Přístup do systému mají na základě definovatelných uživatelských práv operátoři jízd (pověření pracovníci dopravce) a také prodejci (interní od dopravce nebo externí od prodejního partnera).

Terminálu řidiče, který je umístěn přímo v autobuse a umožňuje řidičovi prodávat jízdenky cestujícím, případně odbavovat cestující s předem zakoupenými místenkami. Součástí terminálu řidiče je LCD panel, zdroj napájení, GPRS modem pro vzájemný přenos dat s backofficem, tiskárna, speciální softwarová aplikace a volitelně také čtečka čipových RFID karet, pokud dopravce využívá systému jejich předplaceného nabití a strhávání kreditu.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Napojení Doresu na internetový prodejní portál

Zoom galleryJako velice výhodné se pro dopravce jeví napojení Doresu na internetový prodejní portál, což umožňuje v případě platby kreditní kartou nebo čipovou RFID kartou (elektronická peněženka s kreditem) pohodlný prodej „elektronických místenek“ bez zásahu lidského operátora a také snadné nastavení bonusových programů pro stálé zákazníky. Obojí pak vede k ještě efektivnějšímu vytěžování kapacity autobusů na jednotlivých spojích. Cestující mohou rovněž rezervovat svá místa v autobuse pomocí speciálně definovaných SMS zpráv.

Předprodejní podpora

Zajímají Vás naše produkty nebo služby? Prosím, pošlete svůj dotaz.

Klikněte na obrázek pro jiný příklad
klikněte na obrázek pro jiný příklad
* - povinné údaje